Korektor meziprstní 049

Kód: KOD VZP- 93728
Neohodnoceno
Značka: SVORTO
59 Kč
není skladem
Položka byla vyprodána…
Omyvatelná hygienicky nezávadná silikonová pryž s pružnými přepážkami v dutém jádru, které vytváří požadovaný tlak.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Oválné plošky na dolní a horní straně brání nežádoucímu pohybu korektoru při chůzi.

Deformace prstů
Nejčastěji získanou deformitou nohy bývá vbočený palec. Hlavní příčinou této vady je nošení obuvi prostorově noze nevyhovující (špičaté, úzké, krátké). Tato vada se vyskytuje současně s příčně plochou nohou.

Palec je vychylován ze svého správného osového postavení, omezuje se jeho pohyblivost a porušuje funkce při odvíjení nohy od podložky. Tím, že je palec vychýlen k druhému prstu, tedy ze své přirozené polohy, je vystaven tlaku obuvi palcový kloub, který působením tohoto tlaku vytváří kostěný výrůstek, který potíže doprovázející tuto vadu ještě zhoršuje.

Kladívkové prsty jsou skrčeniny prstů, které vznikají nošením krátké obuvi, zvláště, má-li tato obuv vysoký podpatek. Další příčinou může být degenerace vazů a ochabnutí svalů nohy,kdy dochází k prodloužení délky chodidla. Šlachy natahovačů prstů pak stahují prsty do kladívkového postavení. Vznikají tím otlaky a kuří oka. Kuří oka jsou způsobována tlakem obuvi z jedné strany a tlaku kosti z druhé strany, čímž odumírají zárodečné buňky, tvrdnou a rohovatí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: